Haber

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar’ın yaşam kalitesini artıracak Kocaçay Sürdürülebilir Kentsel Tasarım Alanı şantiyesini ziyaret etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar’ın yaşam kalitesini artıracak Kocaçay Sürdürülebilir Kentsel Tasarım Alanı şantiyesini ziyaret etti. 136 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek ve Seferihisar’a yeni bir çekim merkezi kazandıracak proje hakkında konuşan Lider Soyer, “10 yıldır hayalini kurduğumuz bir çalışmayı burada gerçekleştiriyoruz. “

Başkan Soyer, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ile Seferihisar Kocaçay Deresi’nde oluşturulacak kentsel tasarım alanında devam eden çalışmaları inceledi. İzmirlilerin yeşilin içinde buluşup dinlenebileceği, temiz havada yürüyüş yapıp dinlenebileceği Başkan Soyer. sporAlanında yapabileceği çalışmalar hakkında bilgi aldı.

10 yıldır Seferihisar’da çalıştığını ve vatandaşların bu projenin hayata geçmesini istediğini belirten Soyer, şunları kaydetti:

“Burada bulunduğum süre boyunca çok hizmet ürettik. Çok adım attık, çok üretim yaptık. 4 buçuk yıldır İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çalışıyorum. 10 yılın sonu ve en iyisi. o 4 buçuk yılın ürünü bu hikaye.10 yıldır hayalini kurduğumuz bir çalışmayı burada gerçekleştiriyoruz.Seferihisarlı bunu hak ediyor.”

Proje ile 136 bin metrekarelik alanda kentsel tasarım uygulaması yapılacak. Dere çevresinde karbon tutan bitkilerden oluşan 80 bin metrekarelik yeşil alan oluşturulacak. Alana 484 ağaç dikilecek. Proje alanının karşılama omurgasındaki ilk bina, 125 metrekarelik uygulama binası, ardından 520 metrekare kapalı alanı ve 550 metrekare açık terası bulunan restoran binası yeşille buluşacak.

Çeşitli bitkilerden oluşan yeşil bir çitle çevrili dere ile ahşap güneşlenme terası, oturma üniteleri, ahşap konsol balkonlar, yürüyüş yolları ve oyun alanları oluşturulacak. 35 metrelik iki yaya köprüsü ve 40 metrelik bisiklet köprüsü derenin iki yakasını birbirine bağlayacak. Dere içindeki adacıklar ve üzerlerindeki yeşil bitki örtüsü bölgeye farklı bir görünüm kazandıracaktır. Projenin 2024 yılının ilk aylarında tamamlanması hedefleniyor.

adapazariajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu