Haber

İmamoğlu’nun Hatay’da yaşadığı olay çok konuşuluyor: Vali ve bakan görüşmesine kapıyı açtık.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Habertürk canlı yayınında açıklamalarda bulundu. İBB’nin depremin vurduğu şehirlerdeki çalışmaları hakkında bilgi veren İmamoğlu, yaşadığı bir olayı anlattı.

“KAPIYI AÇTIK, GİRDİK”

Hatay’da AFAD ile diyalog kurmakta zorlandıklarını ve muhatap bulamadıklarını belirten İBB Başkanı İmamoğlu, sorumlu vali ile görüşmek istediğini ancak randevu alamadığını belirtti. İmamoğlu, “7 gün sonra ikinci gidişimde AFAD genel merkezine gittim. Sorumlu vali ile görüşmek istediğimiz için arkadaşımızı gönderdim ama açıkçası bir cevap alamadık. Yapamadık. Somut bir randevu.Nasılsa AFAD’a gittim.Vali ve Sağlık Bakanı toplantıda dediler.Kapıyı açtık.İçeri girdik 1 saat kadar konuştuk.Çalışmak istiyoruz’dedim. senin koordinasyonunla.’ O saatten sonra arkadaşlarımız AFAD’ın koordinasyon toplantısına katılmaya başladılar. 7 gün sonra.” ifadeleri kullandı.

“HİÇBİR BAKANLIKLA İRTİBATA GEÇMEDİK”

İmamoğlu, “23 gündür yaptığımız şey o bölgenin ihtiyaçlarına odaklanmak ve İstanbul depremi için seferberlik planıyla ilgili yönetici kadromuza talimat verdim. Devam eden bir süreç yaşadık. Vatandaşlarımıza yöneldim ve ‘Size söz veriyorum, herkes emin olsun, gerekirse kendimizi çuvala atarak konuşmalar yapacağız’ dedi.Biz sürece dahil olduk, hiçbir bakanlıkla bağlantımız olmadı.

“AFAD İLE ÇALIŞTIK”

İkinci Hatay ziyaretimizde yeterli diyalog kuramadık. Hatay’da bir büyükşehir belediye başkanımız var. Hayatını kaybeden işçiler oldu. Ayağa kalkıp tam ortasında bulan belediyelerden bir düzenleme beklemek çok zordu. Bu nedenle AFAD ile yüz yüze çalıştık. Onların yönlendirmesiyle hareket ettik, AFAD bu işin çatısıdır. Diyalog kopukluğunun olduğunu gördük. Arkadaşlarımız muhatap bulamadı, diyalog kuramadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu