Yaşam

Sanat ve yapay zekanın buluştuğu yeni bir sergi deneyimi: MASTERPIECE / An Immersive AI Experience

DasDas’ta 17 Haziran’da ziyarete açıldı MASTERPIECE / An Immersive AI Experience’ standı, yapay zeka ve sanatı bir araya getirecek. Stand, X Media Arka Museum’un teknoloji ve sanatın buluştuğu stantlar serisinin Paribu sponsorluğunda devamı niteliğindedir.

Paribu’nun sponsorluğunda düzenlenen X Media Arka Müzesi’nin sanat ve teknolojiyi buluşturan standı ‘MASTERPIECE / An Immersive AI Experience’ DasDas’ta sanatseverlerle buluşuyor. Zamanın ruhunu ve dünyanın sonlarını ortadan kaldıracak olan stant, yapay zeka ve sanatın iş birliğine farklı bir bakış açısı katıyor.

X Media Arka Müzesi’nin ilk standında, Parallel Universe’ün devamı niteliğinde konumlanan MASTERPIECE / An Immersive AI Experience kazananından farklı olarak, müzisyen Mercan Dede’nin müzikleri ve ‘Nomadland’ bestecisi Ludovico Einaudi’nin yeni versiyonuyla yer alıyor. sanatçıların eserleri. deneyimleme fırsatı da sunuyor.

 

Yapay zeka algoritmaları 20.000’den fazla görüntüyü harmanladı

OUCHHH tarafından tasarlanan stantta Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh ve Osman Hamdi’nin başyapıtları, yaratıcı zekanın gücüyle birleşerek çok boyutlu bir platformda sanatseverlerle buluşuyor. Yapay zeka algoritmalarının 20 binden fazla fotoğraf ile İtalyan sanat tarihi yıllıklarından elde edilen verileri harmanladığı ‘ŞAHESER / Sürükleyici Bir Yapay Zeka Deneyimi’, sanatseverlere farklı bir deneyim sunuyor.

Daha önce X Media Arka Müzesi tarafından düzenlenen Multiverse Portal AI Data Sergisi, Parallel Universe, Leonardo da Vinci Wisdom of AI Light, Travel to the Mediterranean Immersive Aquarium Experience ve son olarak Sezen Aksu Digital Art Stand Experiences, sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu